FÖRESTÄLLNINGAR

Passage festival

Transnationell gatuteater - mångfald som resurs
Irakurriz
TURNÈ 2017
Shakti Olaizola (ES)
Den Store Familie
TURNÈ 2017
Fadunito (CAT)
Drum Show
TURNÈ 2017
UliK Robotik (DE)
La Fin Demain
TURNÈ 2017
Zirkus Morsa (FR)
Smoke
TURNÈ 2017
Plunge Boom (UK)
Ups and Downs
TURNÈ 2017
Cirque Content Pour Peu (FR)
Opening Show
Leo Bassi (ES)
GIULIO CESARE
Socíetas Raffaello Sanzio (IT)
S.O.S
Wilma Version (DK/SE)
The Match
Cia Vero Cendoya (CAT)
Købers Paradis
ADRESS: STJERNEGADE 8
Nydanskeren Jimbuts Kulturforening ..
Femme Exposée
Abigail Collins (UK)
Jason
Asterions Hus (DK)
Pettson och Findus show
Förändringar i tider 5/8
Ballongteatern (SE)
Mord på Motellet
This show in Gilleleje Tuesday 19.00 is replaced by Mama's Funeral!
Bris de Banane (FR)
Be Claude
Cie 1Watt (FR)
Free Watt - ShouId I stay or should I go?
Cie 1Watt (FR)
Ericas Drøm
Cie Bivouac (FR)
Mama's Funeral
EXTRA SHOW TUESDAY 2/8 IN GILLELEJE AT 19.00
Cie Cacahuète (FR)
The Cocktail Cannibal
Cie Cacahuète (FR)
Stoïk
Cie Les Güms (FR)
Cocktail Party
EXTRA SHOW TODAY WEDNESDAY - 21:00 TOLDKAMMERGÅRDEN
Cie N°8 (FR)
Garden Party
Cie N°8 (FR)
Fazzoletto
Circo Ripopolo (BE)
Ex Aequo
Circus Katoen (BE)
Upp med fötterna
Cirkus Saga (SE)
MeMix
Claudio Levati (IT)
Hållplatz B
Clownen Baiba & Borstsloken (S..
Clownduon Baiba och Borstsloken
Clownen Baiba och Borstsloken (SE)
Nothing is Less Certain
CANCELLED 3/8 HORNBÆK BECAUSE OF WEATHER
Collectif de la Bascule (FR)
Cronopia
CRONOPIA (AR)
Big Bang Company
Dansk Rakkerpak (DK)
Life Circus
Dina Maria Arnesen (DK)
Out Of Order
Du Petit Monsieur (FR)
2 Sekunder
Du Petit Monsieur (FR)
Cool Froggs
Etienne Borgers (NL)
Al Hakawati
Fabula Storytelling (SE)
Hamlet Private
Gnab Collective + Secret Hotel (DK)
PASSAGE Yoga
Ida Fredericia (DK)
Ursäkta?!...Vad!?
Jonas & Ola & Sara (SE)
Kate Wright
Kate Wright (UK)
A Bubble
Kollektiv Knaster (SE)
Kärleksmingel
Kulturbyrån Paradiso (SE)
LUR
LUR (SE)
Stemmer fra Øresund
MA Archive (DK)
Dear Humans
Mari Carrasco & Dansstationens..
Vem tänder solen?
Memory Wax (SE)
Forbindelser
Mette og Kristoffer Glyholt (DK)
Konstpaus bland sten, brons och bokstäver
Mikael Rudesjö (SE)
Miss Höök-Fertig
Miss Höök-Fertig (SE)
27 ways to be born
othernessproject (INT)
Power of Diversity – The Crossing Lines Project Helsingør
OPEN GENERAL REHEARSAL THURSDAY AT 22.00
Pan.Optikum (DE)
Brevet
CHANGE OF TIME SATURDAY: SHOWS AT 11 + 14
Paolo Nani (DK/IT)
Jekyll On Ice
Paolo Nani (DK/IT)
Ârtica
Ponten Pie (CAT)
Public Punk Service (Walkabout)
Public Puppet Service (DK)
Gran Teatro Dentro
Rufino (IT)
Drömska ögonblick
RumEtt (SE) (Pop-up vernissage)
Taking Space #5
Sparrow Dance / Esther Wrobel (DK)
Steli
Stalker Teatro (IT)
Varieté Night Fredag + Lørdags Gøgl
Stockholm Street Festival (INT)
Leap
Strong Lady Production (AU)
O-HOY
Teatret Brændende Kærlighed (DK)
Lørdagsgøgl
The Mencho Sosa Show (AR)
Festival Café + Live Band
The Orgelheimers (DK)
Paparazzi
The2Men (UK)
Turisterna
The2Men (UK)
The Wardens
The2Men (UK)
När Findus var liten och försvann
Thomas K Teater (SE)